Září bude polojasné s teplotami ke 20 stupňům

Praha - Až do října by mělo být spíš polojasno, nejvyšší denní teploty se vyšplhají ke 20 stupňům Celsia. Meteorologové hlásí zataženou oblohu a déšť jen v polovině a na konci září. Noci však už budou podzimně chladné, může přituhnout až k bodu mrazu. Ráno navíc chladné teploty doplní mlhy.

Následujících 30 dní by mělo být podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) teplotně průměrných a srážkově podprůměrných. Do poloviny září se mohou lidé těšit na polojasné počasí, odpoledne bude až 23 stupňů. Poté se obloha zatáhne a místy zaprší, nejvyšší denní teploty budou mezi 15 a 20 stupni.

Posledních deset zářijových dní bude obloha převážně polojasná, oblačno a mlhy se mohou vyskytnout jen ráno. Rtuť teploměru bude odpoledne stále atakovat dvacítku, v noci však může přituhnout na pouhé dva stupně nad nulou. Koncem měsíce se opět může objevit déšť.

Začátek října přinese mírné ochlazení, přes den hlásí meteorologové nejvýše 12 až 18 stupňů. Počasí by sice mělo být spíš polojasné, při zvýšené oblačnosti se ale místy může vyskytnout déšť. Chladná rána přinesou mlhy a teploty těsně nad bodem mrazu.