Požár v otrokovické laminátovně způsobil milionové škody

Otrokovice - Rozsáhlý požár, který v pátek večer zachvátil objekt s několika provozovnami v průmyslovém areálu v Otrokovicích, se hasičům podařilo dnes nad ránem lokalizovat a nakonec uhasit. Škody zatím vyčísleny nebyly, nicméně podle Víta Rušara z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje budu činit desítky milionů korun. Na místě jsou stále vyšetřovatelé hasičů i policistů; proč začalo hořet, se zatím neví.

„Požárem poškozená budova se musí nejprve prohlédnout statikem, na místě je zřícená střecha,“ poznamenal Rušar. Hasičům se podařilo před plameny uchránit autoservis, kanceláře jedné z firem s důležitými dokumenty a sklad hořlavých kapalin. Kvůli jeho ochraně hasiči museli neustále ochlazovat zeď, která jej dělila od hořící haly.

Informaci o rozsáhlém požáru hasiči dostali v pátek večer po osmé hodině. Na místě zasahovalo 20 hasičských jednotek s cisternami, protiplynovými vozy, výškovou technikou a dalšími vozidly. Kvůli velkému množství kouře záchranáři upozorňovali obyvatele v okolí, aby uzavřeli okna a omezili větrání. Plameny šlehaly až do 30metrové výšky.

Video Reportáž Filipa Zdražila
video

Reportáž Filipa Zdražila

Na místo přijela i mobilní laboratoř hasičů z Jihomoravského kraje. Ta ve vzduchu naměřila vodní páru a stopové množství oxidu uhličitého, aromatických uhlovodíků a chloru, což jsou běžné látky obsažené v jakémkoliv kouři. „Jejich koncentrace mimo místo události nedosahovaly hodnot nebezpečných pro lidské zdraví. Vzhledem ke směru větru a dobrým rozptylovým podmínkám byl kouřem zasažen nejvíce sousední podnik Barum Continental,“ podotkl Rušar.