Policie pátrá po čtrnáctileté mentálně retardované dívce

Soběslav - Policie zatím neúspěšně pátrá po čtrnáctileté mentálně retardované Kláře Stýskalové. Dívka odešla v pátek kolem 13:00 z praktické školy v obci Soběslav na Táborsku, domů ale nedorazila. Policie na svých internetových stránkách upozornila, že děvče je kvůli svému zdravotnímu stavu dezorientováno v prostoru a čase.

Do pátrací akce je nasazeno 45 policistů pořádkové služby. Dívku hledají také hasiči, strážníci městské policie a místní dobrovolníci, dohromady kolem 80 lidí. Pátrají po celém městě a jeho nejbližším okolí. Ve městě jsou tři vodní toky, je proto třeba prozkoumat všechny břehy. „ Předpokládáme, že během dneška bude do pátrání nasazen i vrtulník s termovizí,“ řekl mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

Pohřešovaná dívka je vysoká asi 140 až 145 centimetrů, má krátké hnědé vlasy, modré oči, vyčnívající zuby a spodní ret vmáčknutý do úst. Ze školy odešla oblečená do modrých riflí a modré teplákové mikiny, na nohou měla bílé boty a nesla modrozelenou školní tašku. Podle informací policie je nápadná nesrozumitelnou řečí a špatným vyslovováním hlásky „ř“. 

Případné informace k pohřešované mohou lidé sdělit na linku 158.