V Pardubicích se připojí k Evropskému týdnu mobility

Pardubice - V Pardubicích se chystají na Evropský týden mobility a kromě výletů po městě a okolí čekají účastníky také filmy o cyklistice a hudební vystoupení. Sdružení Město na kole spolu s magistrátem Pardubic připravilo na letošní Evropský týden mobility několik akcí na podporu udržitelné dopravy, tedy pěší, cyklistické či pomocí městských autobusů a trolejbusů. Bude se také diskutovat o vizi pro pardubickou dopravu, informoval o tom Vojtěch Jirsa ze sdružení.

Ve čtvrtek 16. září pojedou cyklisté a vozíčkáři z Pernštýnského náměstí k hlavnímu nádraží. Součást jízdy Tour de Labe - Handicap od pramenů až k ústí Labe má zmapovat bariéry na Labské stezce. Dopoledne je tam v klubu D29 naplánována diskuse se zástupci města, která chce hledat odpovědi na otázky, jak lze snížit množství aut ve městě a jak by mohla vypadat vize pro pardubickou dopravu.

Cyklistický výlet ke Kunětické hoře je na programu také v sobotu 18. září, k tomu zahraje pražské divadlo Nahoď své představení Ubu paroháčem. Na neděli večer organizátoři připravili provoz historických linek MHD, následující úterý se v Divadle 29 bude promítat pásmo krátkých snímků s cyklistickou tematikou s názvem Jak sexy je jezdit na kole po městě.

Týden mobility uzavře ve středu 22. září na Pernštýnském náměstí přehlídka nových cyklistických trendů, k výstavce nejrůznějších šlapacích strojů zahrají například skupiny Buty, Ready Kirken a Terne Čhave a další. Prezentace Evropské komise, diskuze nejen na téma Dopravy. Vše bude zdarma na Pernštýnském náměstí již od 9:00. V 18:00 začíná poslední Pardubická cyklojízda. Podrobný program lze také najít na internetu.