Na plzeňském předměstí mají předraženou silnici v polích

Plzeň - Nad kontroverzní, krátkou silnicí v polích na předměstí Plzně, většina místních kroutí hlavou. Na údajně zbytečnou a předraženou komunikaci za tři miliony korun upozornili někteří zastupitelé městského obvodu Doubravka. Současné vedení radnice stavbu obhajuje. Silnice odnikud nikam je podle zastupitelů, kteří na ní upozornili, dokonalý příklad toho, jak se nesmí hospodařit.

Silnice, která je dlouhá 310 metrů, stála přes tři miliony korun a končí v roští. „S tím jsem se ještě nesetkal, dá se to srovnat se silnicemi horší třídy, kde jsou zářezy, vodní příkopy, tam by to odpovídalo,“ řekl zastupitel úřadu městského obvodu Plzeň 4 (ÚMO 4) Evžen Zavadil (ODS).

Podle plzeňského místostarosty ÚMO 4 Zdeňka Mádra (ODS) vychází metr čtvereční zhruba stejně jako metr klasické zámkové dlažby, takže to neni nic přemrštěného. Místostarosta se také brání tím, že všechny podklady prošly zastupitelstvem, tak jak mají. Další pokračování silnice záleží jen na penězích. „Útvar koncepce a rozovoje má zpracovanou projektovou dokumentaci, jak na lávku, tak na cesty,“ doplnil Mádr.

/*json*/{"map":{"lat":49.758535909583,"lng":13.402290344238,"zoom":13,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.76141909417,"lng":13.406066894531,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Podle zastupitele ÚMO 4 Milana Mudra (ČSSD) dál pokračuje zátopová oblast, takže všechny snahy o budování šestimetrové komunikace stejně končí.

Zastupitelé tvrdí, že o celém projektu silnice nebyly od vedení obvodu nikdy žádné jasné informace. Jeden z nich, před časem náhodou při procházce cestu na zapadlém místě našel.

Odpůrci cesty tvrdí, že silnice vznikla zřejmě jen proto, aby firma blízká vedení radnice dostala zakázku. Místostarosta to zásadně odmítá. „To je účelově vytažené proti mně, před volbami,“ uvedl Mádr.

O tom jestli cesta odnikud nikam bude mít někdy pokračování bude po volbách rozhodovat už nové zastupitelstvo.