V pražských Strašnicích ubodal muž svou manželku

Praha - 38letý muž dnes ráno ubodal v pražských Strašnicích svou o dva roky starší manželku. Žena utrpěla mnohačetná bodná poranění trupu, kterým na místě podlehla. Podezřelého zadrželi svědci, kteří ho předali policii. Policisté muže z místa činu převezli do cely. Kvůli jeho psychickému stavu ho ale zatím nevyslechli ani neobvinili, ale odvezli do psychiatrické léčebny. Motiv činu zatím není jasný. Stejně jako to, zda pár v ulici bydlel. Žena měla trvalý pobyt hlášený na Praze-západ, muž v okrese Mělník.

Tragédie se odehrála v ulici Na Vinici ve Strašnicích v Praze 10 kolem šesté ráno na chodníku před vjezdem do garáží bytového komplexu. Muž vytáhl nůž a začal ženu bodat. Její křik zalarmoval obyvatele okolních domů. Ti zavolali policii a ještě před jejím příjezdem muže zadrželi. Z místa činu se snažil utéct. Ženě už ale pomoci nemohli.

S tím, že by se kolemjdoucí postavil pachateli do cesty, se policie příliš často nesetká. Muž, který pachatele zadržel, je podle kriminalistů velmi odvážný, ale také riskoval. „Pachatel při útěku z místa činu naštěstí u sebe žádnou zbraň neměl, vražedný nůž ponechal vedle těla své manželky, proto zasahující občan naštěstí nebyl ohrožen na životě,“ řekla ČT mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Video Reportáž Pavly Sedliské
video

Reportáž Pavly Sedliské

/*json*/{"map":{"lat":50.078914,"lng":14.49071,"zoom":12,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.078914,"lng":14.49071,"type":"34","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/