Silnici teď opraví, brzy zase bude rozkopaná

Hradec Králové – V Bohuslavicích začala oprava silnice. Zvláštní na tom je, že právě ji bude potřeba velmi brzy rozkopat, protože obec připravila výstavbu kanalizace právě pod silnicí. Potom bude nutné vozovku opět – v krátké době podruhé – zacelit. Problém je podle všeho na straně Královéhradeckého kraje. Bohuslavičtí tvrdí, že na plánované výkopy kraj upozorňovali, ten však jako by chtěl rozházet co nejvíc peněz.

Královehradecký kraj za rekonstrukci silnice II. třídy v Bohuslavicích zaplatí 3,5 milionu korun. Na krajském úřadě jsou přesvědčeni, že veřejné peníze jsou vynaloženy účelně, do opravené vozovky se prý nebude kopat. „Do krytu opravené vozovky se rozhodně nebude zasahovat,“ prohlásil mluvčí úřadu Imrich Dioszegi. Dodal ovšem, že krajský úřad o plánované stavbě kanalizace vůbec neví.

Starosta ale tvrdí, že město kraj informovalo. Navíc byli zpraveni i silničáři. „Určitě silnice vědí, že se tady bude kanalizace dělat. Nevíme, proč se do toho pustily,“ uvedl bohuslavický občan Vojtěch Hladík.

Video Reportáž Vlastimila Weinera
video

Reportáž Vlastimila Weinera

Podle starosty Bohuslavic je také jisté, že alespoň část novotou a mnoha penězi vonící silnice půjde brzy zase pryč. „Máme v projektu, že kde to jde, tak se půjde mimo silnici, ale stejně se musí do silnice udělat díra. V tom případě by se to znovu rozkopávalo,“ řekl starosta Bohumil Kutina.

Proč silničáři vyrazili na místo, kde se brzy bude do silnice kopat, není jediná záhada, která se týká Bohuslavic. Úsek dlouhý 800 metrů, který se právě opravuje, byl docela v dobrém stavu. Mnohem hůře na tom jsou jiné úseky, které se ale rekonstruovat nebudou.

Silničáři, krajský úřad a lidé z Bohuslavic si tedy mají vzájemně co vysvětlovat.