Dělník byl při vyprošťování ještě při vědomí, hasiči mu dodávali kyslík. Když přestal se záchranáři komunikovat, spustil se k němu lékař, který musel bohužel konstatovat, že zemřel. Tlak zeminy byl příliš velký a dělník, kterému koukala pouze hlava, se tak zřejmě udusil.
Muž byl asi čtyři metry hluboko, zemina navíc nebyla soudržná, hasiči ji proto museli odstraňovat ručně lopatou. Nakonec přijel i sací bagr, který odsával zem, kterou hasiči odházeli. Příčinu závalu vyšetřují policisté. „V současné době prošetřujeme tento trestný čin jako těžké ublížení na zdraví z nedbalosti,“ uvedla mluvčí kladenské policie Jana Dětská. Policisté podle ní zkoumají, zda nebyla porušena bezpečnost práce.

Reportáž Ivany Šmelové
Primátor Kladna Dan Jiránek uvedl, že se v ulici dělala před několika lety kanalizace a nyní nový povrch silnice. „Pravděpodobnost sesunu asi byla vyšší,“ připustil. Neštěstí se podle něj stalo při dodatečných úpravách inženýrských sítí nacházejících se pod novou vozovkou.