Pražští celníci objevili zbraně s nacistickou symbolikou

Praha - Pražští celníci dnes objevili v malešické tržnici v Tiskařské ulici kontejner s noži a dýkami s nacistickou symbolikou. Zabavených zbraní bylo kolem dvou tisíc. Kromě zbraní obsahoval kontejner i padělky značkových nožů. Výše škody zatím nebyla vyčíslena. Případ si převezme pražská policie.

Celníci zboží našli při běžné kontrole kontejneru, který stál ve skladové části. V kontejneru byly nože, dýky, meče či šavle. Některé zbraně měly na sobě hákové kříže a další nacistické symboly. Původ zbraní není znám. Za trestný čin založení, podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka hrozí pachatelům až pět let vězení.

Podobný nález řešili celníci v druhé polovině července, kdy v pražské tržnici Sapa zabavili 1456 padělků známých značek nožů a dýk. Vedle nich zajistili také 69 dýk a nožů s vyobrazením hákového kříže a dalších nacistických symbolů. Škodu, která vznikla majitelům ochranných značek, tehdy vyčíslili na více než čtyři miliony korun.

/*json*/{"map":{"lat":50.082806,"lng":14.529192,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.082806,"lng":14.529192,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/