V září zatím nepřežilo na silnicích 74 lidí

Praha - Na silnicích zemřelo v září podle předběžných policejních statistik zatím 74 lidí, což je o dva více než za loňský devátý měsíc. Nejvíce obětí nehod v září evidují policisté v roce 1997, a to 149, nejméně pak právě loni. Od počátku letošního roku zemřelo na silnicích 540 lidí. Nejčastějšími příčinami nehod byl nesprávný způsob jízdy, kam patří například i časté nedodržení bezpečné vzdálenosti mezi vozidly, zejména na dálnici. Mezi další příčiny se řadí nepřiměřená rychlost, jízda bez zapnutých bezpečnostních pásů, nedání přednosti v jízdě a také nesprávné předjíždění.

Pouze v březnu, červenci a v září byl v některém z minulých let nižší počet mrtvých než letos, zbývající měsíce byly nejméně tragické za posledních 21 let. Tragických dnů v devátém měsíci bylo hned několik - 11., 12., 15. a 23. V tyto dny zemřelo na silnicích po pěti obětech nehod.

Dopravní policisté také nedávno varovali řidiče před nástupem podzimního počasí. Motoristé by podle nich před vyjetím měli zkontrolovat technický stav vozidel a hlavně osvětlení včetně světel do mlhy. S ohledem na špatnou viditelnost by také měli dodržovat bezpečnou vzdálenost mezi vozy a dávat pozor hlavně v podvečerních hodinách na cyklisty a chodce.