Policie navrhuje obžalovat Teryngela za stomilionový daňový únik

Praha - Protikorupční policie navrhla obžalovat pražského advokáta Jiřího Teryngela a další tři muže za údajný více než stomilionový daňový únik při obchodu s cigaretami a za vydírání firmy podnikatele Martina Ulčáka. „Státní zástupce v nejbližších dnech podá obžalobu,“ řekla deníku Právo mluvčí Vrchního státního zastupitelství v Praze Irena Válová. Mužům hrozí až 12 let vězení. „Návrh na podání obžaloby se týká celkem čtyř osob. U všech jde o trestný čin krácení daně, u tří z nich také o vydírání, u jednoho o porušování povinnosti při správě veřejného majetku a u jiného zase o návod k tomuto trestnému činu,“ upřesnila mluvčí.

Policie podle Práva viní Teryngela z prvních dvou trestných činů. Dozorový žalobce prý obdržel návrh od protikorupční policie tento týden.

„S tím jsem počítal. Podám naopak návrh na zastavení mého trestního stíhání, který jasně zdůvodním. Samozřejmě s tím obviněním nesouhlasím,“ řekl Teryngel. Společně s ním detektivové navrhli posadit na lavici obžalovaných také bývalého spolumajitele zkrachovalých hutí a dva slovenské podnikatele.