Sociální demokraté pochybují o vyšetřování případu, po kterém volá ODS v čele s premiérem Petrem Nečasem. Upozorňují na propojení Věcí veřejných s agenturou ABL, kterou dříve ovládal Bárta. Politici ČSSD znovu poukázali na to, že na ministerstvech vnitra, dopravy a školství působí na vysokých postech lidé spojení s bezpečnostní agenturou. Pokud vyšetřování povede policie, kterou řídí ministr John a jeho náměstci z ABL, nemusí být objektivní, uvedl stínový ministr vnitra Jeroným Tejc.
ABL podle informací Mladé fronty Dnes sledovala začátkem roku 2006 tehdejší starostku ODS v Praze 11 Martu Šorfovou. Sledováni ale byli údajně i další místní politici. Bárta označil důkazy za nevěrohodné, a proto ABL podává žalobu. Trestní oznámení však podala také sledovaná Šorfová.

Brífink ČSSD k aktivitám ABL
John Bártovo odvolání nenavrhne
Předseda Věcí veřejných a ministr vnitra Radek John stojí za ministrem dopravy Vítem Bártou. O tom, že by premiérovi navrhnul Bártovo odvolání, než se kauza sledování pražských politiků vyřeší, neuvažuje. Podle něj je celá aféra pokusem „vrtěti psem“ pár dnů před volbami. Uvedl to server Týden.cz.
Sobotka: Náměstci z ABL by měli skončit
„Nechceme žádné soukromé StB,“ prohlásil Sobotka a opět kritizoval působení lidí spjatých s ABL na třech ministerstvech vedených představiteli VV. Někdo z nich se podle něho mohl v minulosti na nynější kauze podílet. Nečas by se měl zasadit o to, aby tito lidé na ministerstvech skončili, uvedl Sobotka.
Případ sledování podle něho ukazuje také na to, že ABL mohla získávat veřejné zakázky podivným způsobem a za podezřelých okolností. Tejc poukázal na to, že špehováním Šorfové mohly být spáchány tři trestné činy. Sledování podle něho muselo mít závažný cíl, protože politička byla sledována detailně, dlouhodobě a zřejmě nepřetržitě, což je náročné a nákladné.