Krabičky na Malé Straně nebyly bomby, zjistili pyrotechnici

Praha - Podezřelé krabičky, které se v pondělí večer objevily na lampách veřejného osvětlení v Praze na Malé Straně a které odstraňovali pyrotechnici, neobsahovaly žádné nebezpečné látky. Uvedla to mluvčí policie Ivana Ježková. Policie nyní pátrá po pachateli, který 16 krabiček s led diodami a devítivoltovými bateriemi připevnil na lampy veřejného osvětlení. „My jsme skutečně našli celkem 16 kusů těchto krabiček. Ani v jedné z nich se nenacházela žádná nebezpečná látka, žádná výbušnina,“ informuje Ježková.

„Skutečně se jednalo o plastové krabičky s diodami s vlastním napájením, které byly připevněny magnety na sloupech veřejného osvětlení. My jsme je všechny vymontovali, zlikvidovali a při analýze jsme zjistili, že se nejedná o nebezpečné předměty,“ dodává mluvčí.

Policie pachatele, který v pondělí večer aktivizoval hasiče a policejní pyrotechniky, hledá, i když zatím není jasné, jak bude čin kvalifikován. „Nechci předjímat, rozhodně budeme pátrat po tom, kdo krabičky na sloupy připevnil. Případná právní kvalifikace náleží vyšetřovateli,“ uvedla Ježková.

Video Telefonát policejní mluvčí Ivany Ježkové
video

Telefonát policejní mluvčí Ivany Ježkové

Telefonát policejní mluvčí Ivany Ježkové

7:00, 05.10.

V Praze zasahovali pyrotechnici

Policie je v těchto dnech ve stavu zvýšené pohotovosti. Kvůli varování USA před útoky teroristické sítě al-Káida v Evropě preventivně zpřísnila bezpečnostní opatření. Přísnější bezpečnostní kontroly platí na letišti Praha-Ruzyně a ostatních mezinárodních letištích v ČR. Policie posílila také ostrahu u některých rizikových objektů.