Politici sbírají v ulicích poslední voliče

Praha - Během vrcholící předvolební kampaně vyrážejí politici mezi lidi, aby na poslední chvíli sbírali přízeň voličů. Své zastupitele totiž lidé v městech a obcích začnou volit už příští pátek a první kolo proběhne i ve třetině senátních obvodů. Cílem představitelů politických stran se tak stávají hospice, domovy důchodců a mateřské školky. Premiér Petr Nečas vyrazil podpořit místní kandidáty na Prahu 4, nejdříve na radnici a pak i do základní a mateřské školy. Špičky ČSSD zas zamířily do tradiční bašty Miroslava Kalouska (TOP 09) Bechyně.

Ve týchž chvílích v Bechyni vystoupily jindy straničtí rivalové Bohuslav Sobotka a Jan Mládek bok po boku. „Jezdíme podle časových možností do okresních měst a nevynecháme ani menší obce. V České republice máme výhodu, současně nevýhodu, že volby jsou pořád,“ řekl ČT s úsměvem Sobotka.

Oba čelní představitelé největších parlamentních stran se snaží o pochopitelnou věc. Chtějí přitáhnout k urnám co nejvíce voličů. Právě tyto volby totiž mohou výrazně proměnit současné složení mnohých radnic. „Myslím, že tyhle senátní a komunální volby budou nejdůležitější od roku 1989, protože je tady po těch dvaceti letech cítit chuť po nějaké změně,“ soudí šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tabery.

Video Reportáž Lukáše Dolanského
video

Reportáž Lukáše Dolanského