Porucha, nehoda, uvízlý kamion – jízda po kolejích není snadná

Praha – Provoz na železnici v severních, středních a východních Čechách komplikují od rána mimořádnosti. Největší dopad na provoz měla porucha zabezpečovacího zařízení ve stanici Hrobce, kvůli které byl dopoledne také zastaven provoz na koridoru z Ústí nad Labem do Prahy. Provoz zkomplikovala i srážka vlaku s autem v Hradci Králové, kamion, který uvíznul na přejezdu na Ústecku nebo střetnutí vlaku s člověkem v Nymburku.

Kvůli poruše zabezpečovacího zařízení musely dráhy dopoledne zastavit provoz na jedné z nejdůležitějších tratí v republice. Vlaky Eurocity jsou mezi Prahou a Ústím nad Labem odkláněny přes Lysou, nabírají tak velká zpoždění. Před polednem byly na odklonovou trasu nasměrovány vlaky Hungaria a Carl Maria von Weber, provoz je tam omezen až do půlnoci, takže mohou nabrat zpoždění i další spoje. Rychlíky jsou na linkách z Bohušovic do Roudnice nad Labem a mezi Roudnicí a Bohušovicemi nahrazeny autobusovou dopravou. Provoz tam už jinak vede po jedné traťové koleji.

Osobní auto vjelo do cesty motorovému rychlíku na přejezdu u Pražského předměstí v Hradci Králové. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, další vlaky z Hradce do Pardubic ale musely být odkloněny přes Praskačku a nabraly až hodinová zpoždění. Provoz byl omezen také na trati z Ústí nad Labem do Chomutova, kamion zde uvízl na přejezdu. Na dráze z Nymburku na Mladou Boleslav byly vlaky odkloněny poté, co projíždějící vlak srazil člověka.