Tunely a mosty na Pražském okruhu mají svá oficiální jména

Praha - Nové tunely a mosty na Pražském okruhu už jsou i oficiálně pojmenované, řidiči tak pojedou na nové trase kolem hlavního města přes Lochkovský, Slavičí a Radotínský most a skrz tunely Šabatka, Lochkovský a Komořanský. O rozhodnutí rady hlavního města informoval náměstek primátora Rudolf Blažek (ODS). Pražský okruh výrazně ulevil západní části Jižní spojky a trochu i magistrále. Nové části vnějšího okruhu využívá denně asi 50 tisíc vozidel.

Lochkovský tunel, jehož označení se vžilo již v době stavby, vede pod osadou Lahovská. Asi 50 metrů dlouhý ekologický tunel Šabatka v Komořanech dostal jméno podle usedlosti Šabatka. Podle Komořan, pod kterými z velké části vede, byl pak pojmenován ražený tunel pod vrchem Čihadlo.

Dva mosty nové části okruhu se pak radní rozhodli pojmenovat podle jejich polohy, a to Lochkovský a Radotínský. Podle Slavičího údolí, přes které vede, dostal název další most.

„Pokud jde o Pražský okruh, toto pojmenování bylo pro vnější silniční okruh kolem Prahy zvoleno a přijato pražskou radou před rokem 2001,“ doplnil Blažek.

Radní zároveň rozhodli o nových jménech dalších pražských ulic. Část současné ulice Pod Lochkovem se stala prodloužením Pražského okruhu, jehož jméno také dostala.