Šéf pražské ODS podal trestní oznámení kvůli plakátům TOP 09

Praha - Předseda pražské ODS Boris Šťastný podal dnes trestní oznámení kvůli údajně nelegálnímu vylepování propagačních plakátů TOP 09 na území hlavního města. Podle něj tak už vznikly škody na majetku města za stovky tisíc korun. Předseda pražské TOP 09 František Laudát ale reagoval slovy, že jeho strana nemá s touto věcí nic společného. Laudát požádal policii, aby například v Praze 6 zajistila lidi, kteří plakáty přelepují.

ODS a TOP 09 jsou považovány za favority komunálních voleb v hlavním městě, které se konají v pátek a v sobotu. „Beru to jako provokaci některé z konkurenčních stran. A pan Šťastný podle mého moc dobře ví, kdo to dělá, tak ať si to vyřídí sám,“ prohlásil Laudát. Oficiální výlepové plochy i městský mobiliář, zejména lampy veřejného osvětlení, ale také lavičky a zastávky MHD na území metropole i v jednotlivých městských částech jsou podle Šťastného nelegálně polepovány propagačními materiály TOP 09.

„Podle našich odhadů jdou škody v tuto chvíli do stovek tisíc korun a neustále se navyšují. Ničen je nejen majetek v jednotlivých městských částech, ale i zaplacené plakáty, billboardy a další propagační materiály ostatních politických stran, které se k černému výlepu nesnížily. Je to neuvěřitelný projev arogance a bezohlednosti,“ uvedl Šťastný. „Černý výlep byl zorganizován a spuštěn pár hodin před otevřením volebních místností. Tedy tak, aby na něj nikdo už nemohl adekvátně reagovat,“ dodal.

Kandidát ODS na pražského primátora Bohuslav Svoboda vyzval lídra TOP 09 Zdeňka Tůmu, aby zabránil ničení veřejného majetku, uvedl Šťastný. Předseda pražské ODS podal trestní oznámení a požádal policii, aby učinila všechny potřebné kroky k ochraně veřejného majetku a k dopadení pachatelů. „TOP 09 s tím nemá nic společného,“ řekl Laudát. Problémy byly podle něj i v Praze 13, kde údajně jménem TOP 09 „vyřvávalo jakési auto, aby rozzuřilo lidi“.