Celý týden bude výluka na jaroměřské trati

Hradec Králové – Na železniční trati z Hradce Králové do Jaroměře bude celý pracovní týden výluka. Správa železniční dopravní cesty se rozhodla, že docela přeruší provoz, aby měla klid na opravu výhybek na předměřickém nádraží. Od pondělního rána do pátečního odpoledne tak budou všechny vlaky na vytížené jednokolejné trati nahrazeny autobusy. Náhradní doprava bude jezdit po čtyřech trasách s různým počtem zastávek, během výluky bude také omezena přeprava handicapovaných lidí – cestující ji musí ohlásit s 24hodinovým předstihem.

Výluka začne v pondělí 25. října v 8 hodin a potrvá do pátku 29. října do 17 hodin. Ovlivní provoz rychlíkových linek Praha–Trutnov a Pardubice–Liberec a regionální linky (Pardubice–)Hradec Králové–Jaroměř.

„Vzhledem k tomu, že pojede více linek náhradní dopravy, žádáme cestující, aby před cestou prostudovali výlukový jízdní řád a při přestupování do vozidel náhradní dopravy pečlivě sledovali jejich označení,“ doporučil Tomáš Fiala z Krajského centra osobní dopravy ČD v Hradci Králové.

Zastávkové autobusy, které obslouží všechny obce, kde stavějí regionální spoje, budou označeny písmenem A. Náhradní linka R zastaví na cestě z Hradce Králové do Jaroměře pouze v Holohlavech a Černožicích na zastávkách přímo u státní silnice. Tyto linky budou vypravovány jako náhrada za osobní vlaky. Místo rychlíků bude jezdit linka P, která mezi oběma nádražími nikde nezastaví. Navíc bude jezdit linka S, která zajede do Smiřic, ale jinde stavět nebude.