Honda svolává do servisů přes půl milionu vozů

Detroit - Japonská Honda Motor svolává do servisů po celém světě 528 000 vozů kvůli možným problémům těsnění brzdového válce. Jde zejména o malé dodávky Odyssey prodávané ve Spojených státech a sedany Acura RL. Problémy Hondy jsou podobné problémům jiné japonské automobilky Toyota Motor, která ze stejného důvodu tento týden svolala do servisů zhruba 1,5 milionu vozů. Hlavním problémem je pryžové těsnění brzdového válce, které oběma automobilkám dodává soukromá japonská společnost ADVICS.

Svolání se týká 435 000 vozů Odyssey prodaných v USA. Zbytek jsou sedany Acura. Honda upozornila, že v souvislosti s možným vadným těsněním zatím nebyla hlášena žádná nehoda ani zranění. Společnost neuvedla, kolik ji bude oprava stát.

Automobilka upozornila na podezření, že pokud majitel vozu použije jinou brzdovou kapalinu než původní tovární, těsnění může selhat a způsobit únik brzdové kapaliny. Nové těsnění lze použít pro širokou škálu brzdových kapalin. Mluvčí dodala, že automobilka v příštích měsících požádá majitele vozů, aby je přivezli do opraven na výměnu těsnění. Pokud však na palubní desce svítí varovná kontrolka, měli by majitelé přijet do servisů okamžitě, napsala agentura Reuters.