Policie provedla na severu Moravy razii na nelegály

Ostrava – Cizinecká policie v Moravskoslezském kraji má za sebou rozsáhlou kontrolní akci. Během ní prověřila skoro 800 lidí. Několik cizinců nemělo platné doklady či se pohybovalo na území Česka nelegálně. Policisté také zadrželi celostátně hledaného muže. Razie se jako již tradičně zaměřují na ubytovny.

Při kontrolách se ukázalo, že dva Vietnamci mají neplatné pasy. Policisté je proto odvezli na daktyloskopii a ověřili jejich totožnost. V policejní cele skončil dále cizinec, který je na území České republiky nelegálně. Podle mluvčí cizinecké policie Daniely Vlčkové se jednalo o Kubánce, který byl v roce 2006 propuštěn z výkonu trestu – a od té doby je zřejmě v Česku bez dokladů. Policisté našli i celostátně hledaného muže a dalšího Čecha, na kterého byl vydán zatykač.

Kontroly ubytoven v tak velkém rozsahu provádí cizinecká policie v Moravskoslezském kraji zhruba čtyřikrát ročně. Podle Vlčkové současná kontrola proběhla na třech ubytovnách v Ostravě a dále na ubytovnách Frýdecko-Místecku, Šumperku a v Přerově. „Ostrava se zřejmě stává aglomerací, kde se začínají stahovat cizinci, jak za prací, tak za nějakou obchodní činností,“ domnívá se šéf cizinecké policie Radovan Šmíd. Díky nárůstu počtu nelegálů zřejmě vzroste i trestná činnost, domnívá se Šmíd. Cizinecká policie plánuje další velkou kontrolu cizinců v regionu za dva měsíce.

Video Reportáž Pavly Daňkové
video

Reportáž Pavly Daňkové