Policie dopadla čtyři mladíky podezřelé z upálení bezdomovce

Praha - Policisté ve středu zadrželi čtyři mladíky, které podezírají z upálení bezdomovce a útoku na další dva lidi. Tři z nich ve čtvrtek obvinili z vraždy a pokusu o vraždu, čtvrtý je mladší 15 let, takže není trestně odpovědný a nemůže být stíhán. Dvojici obviněných ve věku 23 a 19 let hrozí 15 až 20 let vězení, případně trest výjimečný. Třetímu obviněnému, mladšímu 18 let, který je mladistvým, hrozí až desetiletý trest. Oběť uhořela v srpnu při požáru zahradní chatky v Bohdaleckém lese v Praze 10.

Incident se odehrál 24. srpna před půlnocí. Mladíci se podle policie dostali do sporu se třemi obyvateli chatky - bezdomovci. Mladíci je údajně nejdřív napadli verbálně, pak i fyzicky. Jednomu se podařilo utéct, druhý po zásahu tyčí do hlavy upadl nedaleko chatky do bezvědomí. Třetí napadený se snažil v chatce skrýt do sklepa. Hasiči ho po uhašení požáru našli mrtvého. „Na místě jsme zjistili, že chatka byla zapálena úmyslně,“ řekl Aleš Preis z pražské kriminální policie.

Podezřelí se k činu přiznali

Video Reportáž Evy Davidové
video

Reportáž Evy Davidové

Kvůli věku podezřelých na případu pracuje oddělení mravnostní kriminality, které má na starosti i delikty dětí. Šéfka oddělení Alena Kolářová uvedla, že policisté v případě nezletilého, který se podle zákona nemůže dopustit trestného činu, podali podnět orgánu sociálněprávní ochrany dětí, aby „přijal příslušná výchovná opatření“. U zbylých tří mladíků kriminalisté podle Kolářové podali podnět na návrh na umístění do vazby.

Podezřelí se k činu podle Kolářové přiznali, možný motiv jednání ovšem policisté neprozradili. Není zatím ani jisté, zda mladíci věděli, že uvnitř chatky někdo zůstal. „Prověřujeme všechny verze,“ řekl pouze Preis. Další informace policie nesdělila s tím, že teprve budou následovat výslechy svědků nebo vypracování znaleckých posudků.

Požár chatky
Požár chatky