Výkonný ředitel Central Group je kvůli daňovým únikům ve vazbě

Praha – Výkonný ředitel společnosti Central Group Aleš Novotný skončil ve vazbě, policie ho totiž obvinila z daňového úniku ve výši stovek milionů korun. Uvedla to televize Nova. Policie v případu stíhá i další tři muže, ti však zůstávají na svobodě. Podle prohlášení Veroniky Ježkové ze společnosti Central Group se policejní vyšetřování týká proplácení faktur za marketingovou činnost.

Central Group si ovšem stěžuje na nestandarní a neadekvátní kroky ze strany policie. Nelíbí se jí, že byl Novotný zadržen v pátek pozdě odpoledne a vyslýchání probíhalo o víkendu. Právníci společnosti už podle Ježkové proti postupu policie podali stížnost. Společnost zároveň ujišťuje, že se vyšetřování Novotného nijak nedotkne klientů ani samotné firmy. 

Policie vyšetřuje údajné daňové úniky Central Group přes rok. Loni v listopadu provedla v kancelářích firmy razii a zabavila její účetnictví. Vedení společnosti tehdy tvrdilo, že za vyšetřováním firmy stojí konkurenční boj. Teď předseda představenstva Dušan Kunovský skrze Ježkovou uvedl, že o tomto tvrzení má Central Group důkazy. Mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek se dnes k případu odmítl vyjadřovat. V únoru řekl, že v kauze „byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu krácení daní.“ 

Central Group je jedním z lídrů na tuzemském rezidenčním trhu. Majitelem 90 procent akcií je zakladatel společnosti a předseda představenstva Dušan Kunovský. V roce 2008 prodal za jednu miliardu korun desetiprocentní podíl ve firmě neznámé švýcarské finanční společnosti Global Property Capital.