Policejní auto srazilo na přechodu dva lidi

Praha - Policejní auto se zapnutým majákem srazilo dnes dopoledne dva starší lidi na přechodu pro chodce v Praze 2. Oba utrpěli těžká zranění. Řidič vozu  zřejmě ztratil na mokré vozovce kontrolu nad vozidlem, které se dostalo do smyku. Požití alkoholu u řidiče dechová zkouška vyloučila.

Nehoda se stala kolem 10:30 na náměstí Míru u vinohradského divadla. „Hlídka místního policejního oddělení vyjížděla k případu se zapnutým světelným a zvukovým zařízením a na přechodu pro chodce se střetla se starším manželským párem,“ řekla policejní mluvčí Eva Miklíková. Dodala, že podle výsledků předběžného šetření řidič policejního vozu v jedné chvíli nezvládl řízení a na vlhké vozovce dostal smyk. Údajně se vyhýbal jiným autům.

Pětasedmdesátiletý muž a jeho o dva roky mladší žena utrpěli zranění, která lékaři označili za vážná, a byli převezeni do nemocnice.

Podle mluvčí zatím není jasné, kdo střet zavinil, nehoda se teprve vyšetřuje. Její okolnosti zkoumají policisté z oddělení dopravních nehod a pracovníci odboru vnitřní kontroly pražské policie. „Je jasné, že policista musí dbát určité opatrnosti, když vyjede se zapnutým majákem,“ řekla Miklíková.

Policejní auto srazilo na přechodu dva chodce
Policejní auto srazilo na přechodu dva chodce