Hřenská silnice je uzavřena, skála se opět hýbe

Hřensko (Děčínsko) – V Hřensku se posunul skalní masiv, úřady proto okamžitě uzavřely silnici do Německa. Tah I/62 mezi Hřenskem a Bad Schandau zůstane uzavřen nejméně do odpoledne. Aby řidiči do nebezpečného úseku opravdu nevjížděli, jsou na místě policisté. Během dvouměsíční uzavírky po letních povodních totiž řada lidí zákaz nerespektovala.

„Signalizace oznámila, že byl překročen druhý stupeň varovného stavu. Během dopoledne tak odborníci slaní, aby zjistili, jak jsou posuny vážné,“ popsal Tomáš Salov ze Správy Národního parku České Švýcarsko. O opětovném otevření nebo pokračování uzavírky přeshraniční silnice rozhodne odpoledne krizový štáb zástupců obce, geologů a správy národního parku.

Se stabilitou některých skal u hlavního tahu má Hřensko problémy již dlouho. V minulém roce spadl na silnici mezi Schmilkou a Hřenskem skalní blok, zatím se ale nikdo neměl k jeho odklizení. O tom má rozhodnout až správní soud, který má určit, zda má zabezpečení skal zaplatit Správa Národního parku České Švýcarsko jako majitel pozemku, odkud kámen spadl, nebo Ředitelství silnic a dálnic jako majitel pozemku, kam dopadl.