Inspekce odhalila policistku z Olomouce, která měla pěstovat marihuanu

Olomouc – Policejní inspekce zadržela policistku z dopravního inspektorátu v Olomouci, kterou podezřívá z výroby drog. Žena měla spolu se svým přítelem pěstovat marihuanu v bytě v Litovli. Policistka bude zřejmě v nejbližších dnech propuštěna ze služby, protože se prý podílela na pěstování a přechovávání rostlin konopí. Drogu pak prodával muž, kterého policisté také zadrželi. Oba jsou stíhaní na svobodě, hrozí jim až pětiletý trest vězení.

Policie dvojici zadržela při akci Žampion, která byla zaměřena na odhalování výroby a prodeje marihuany. Oba jsou podezřelí z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy spáchaného ve spolupachatelství, uvedla mluvčí inpekce Martina Lídlová. Státní zástupce už zahájil jejich trestní stíhání.   

Podle krajské policejní mluvčí Jitky Dolejšové jde o velmi čerstvou záležitost. Policistka z dopravního inspektorátu v Olomouci se ale zřejmě jednání majícího znaky přečinu skutečně dopustila. 

Nedávno odhalila inspekce podobný případ. Pražský policista měl v posledních dvou letech prodávat marihuanu v Lounech. Během domovní prohlídky u něj bylo zajištěno několik gramů marihuany. Státní zastupitelství v Ústí nad Labem už zahájilo jeho trestní stíhání.