V Novém Městě n. Metují ordinoval silně opilý lékař

Nové Město nad Metují (Náchodsko) - V Novém Městě nad Metují podle policie v úterý dopoledne ordinoval silně opilý třiapadesátiletý lékař. Na jeho chování upozornili občané. Policisté lékaři přímo v jeho soukromé ambulanci naměřili v dechu 4,16 promile alkoholu. Z ordinace ho proto odvezli rovnou na policejní služebnu. Opakované dechové zkoušky, kterým se lékař dobrovolně podrobil, ukázaly dvakrát téměř 2,9 promile. Třetí a poslední zkouška, provedená zhruba po hodině od první zkoušky, pak lékaři naměřila ještě přes 2,5 promile alkoholu.

Policie lékaře podezírá z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky s možným až ročním trestem odnětí svobody, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti. „Pokud vyšetřování prokáže, že se jedná o opakované problémy s alkoholem i zákony, lékaři by mohlo hrozit až tříleté vězení,“ uvedla mluvčí. Upozornila, že lékař ordinováním ve stavu opilosti mohl ohrozit život nebo zdraví lidí.

Případy ordinujících opilých lékařů nejsou výjimečné. Loni v březnu policie v Otrokovicích na Zlínsku řešila případ asi padesátiletého opilého lékaře. Policisté mu v dechu naměřili zhruba 2,7 promile alkoholu. V Olomouci předloni v listopadu naměřili policisté lékaři v ordinaci přes tři promile alkoholu.