Muži jsou lepší řidiči, alespoň podle Autoškoly národa

Praha - V testu řidičských schopností v projektu Autoškola národa porazili muži ženy. V rámci druhého dílu, který odvysílala Česká televize, soupeřili zájemci v šestnácti dopravních situacích. Ze 100 soutěžících by o řidičák přišlo 28 žen a jen 15 mužů. Projekt se uskutečnil pod záštitou ministerstva dopravy a policie. Na pokutách by ženy ve studiu zaplatily o téměř 800 tisíc víc než muži. Nasbíraly 24 trestných bodů a o řidičák by jich z 50 přišlo 28. U mužů by to bylo v 15 případech. Autoškolu Národa na ČT 1 sledovalo 872 tisíc lidí, což je o 28 % více než vloni.

Letošní rok zaznamenal několik změn v projektu. Otázek bylo sice o něco méně, nicméně lepší grafika a propracovanější otázky lépe odrážely to, co se skutečně děje na silnici. Ve studiu proti sobě stálo 100 soutěžících mužů a žen. Test se skládal z 16 otázek rozdělených do čtyř bloků. Přestože policejní statistiky uvádějí,  že jsou na tom ženy při řízení obecně lépe než muži, ve studiu to neplatilo.

Testu se prostřednictvím SMS a internetu zúčastnilo přes 19 tisíc lidí. I zde zvítězili muži a o řidičák by přišlo více žen. „Ukazuje to, že jako řidiči nejsme moc dobří. Uděláme autoškolu, tam se napíše a,b,c, dlouhá větička je správně, ale na silnici to neumíme použít,“ domnívá se odborný poradce soutěže Jiří Patera.

Video V Autoškole národa si lépe vedli muži
video

V Autoškole národa si lépe vedli muži

Počet odebraných průkazů v Autoškole národa
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24