Spořitelna evakuovala 2000 lidí, žádná bomba se nenašla

Praha - Anonymní telefonát ohlásil dnes po 9. hodině na recepci budov České spořitelny v Budějovické ulici v Praze, že je v nich bomba. Z budov muselo být evakuováno zhruba 2000 lidí. Prostory prohledal policejní pyrotechnik se psem vycvičeným pro vyhledávání výbušnin, ale nic nenašel. Zaměstnanci se do nich proto začali krátce před 11:00 vracet. Policie se případem anonymního telefonátu nadále zabývá.

 

Mluvčí spořitelny Kristýna Havligerová už v průběhu evakuace sdělila, že „činnost banky nebyla ohrožena“. Dodala, že všechny systémy banky fungovaly a její pracovníci byli připojeni dálkově. Někteří evakuovaní zaměstnanci pak postávali před budovami, které policie obehnala páskami se zákazem vstupu, jiní se přesunuli do okolních restaurací a kaváren.

Server iHNed.cz píše, že je to již druhý případ v posledním týdnu. Bomba byla nahlášena poprvé minulý čtvrtek, kdy evakuace pracovníků trvala přes tři hodiny. Nedávno využili paniky po ohlášení bomby v budově centrálního rejstříku emisních povolenek hackeři pro útok na český registr emisních povolenek, které byly převedeny na účty po Evropě.