Dlouhodobá předpověď slibuje jarní počasí

Praha – Podle dlouhodobé předpovědi ČHMÚ už to má zima zřejmě spočítané. Denní teploty už by neměly klesnout pod deset stupňů a ke konci měsíce se bude rtuť teploměru šplhat až ke dvacítce. Celkově má být příštích třicet dní teplotně nadprůměrných, srážkově pak průměrných. Sněžit ale ještě může na horách, jinak zůstane obloha většinou zatažená. Také v dubnu by se měly teploty pohybovat kolem 20 stupňů a počasí bude typicky aprílové.

Do 20. března bude oblačno a místy déšť, jen přechodně má být polojasno. Odpolední teploty ale mohou vyšplhat až na příjemných 15 stupňů, v noci pak mezi šesti stupni a nulou. Také nadcházející víkend bude slunečný, a pokud by se počasí mimořádně vydařilo, tak mohou padat i teplotní rekordy.

Začátek astronomického jara přinese jasnou oblohu, lidé se mohou těšit až na 19 stupňů. Po západu slunce ale přituhne až na minus tři stupně. „V druhé polovině období oblačno až zataženo s deštěm a přeháňkami, postupně na horách srážky sněhové,“ upozornil ČHMÚ.   

V první dubnové dekádě by se pak Češi měli připravit na aprílové počasí. „Oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky, postupně více oblačnosti a srážky místy,“ hlásí meteorologové. Ačkoliv duben začne jen desetistupňovými teplotami, postupně se oteplí až na dvacítku. V noci pak bude mezi sedmi až jedním stupněm Celsia.