Sňatek s Tunisanem připravil Češku o majetek

Brno - O majetek v hodnotě 1,5 milionu korun přišla osmašedesátiletá žena z jižní Moravy, poté co si našla o 41 let mladšího manžela z Tuniska prostřednictvím internetu. Seznámení sice skončilo sňatkem, ten ale seniorku připravil doslova o vše. Ještě nyní zasílá svému manželovi peníze ze svého starobního důchodu.

Seniorka z jižní Moravy se seznámila se sedmadvacetiletým Tunisanem na internetu před třemi roky. Po roce dopisování a rozhovorech přes webovou kameru ji požádal o ruku. Ještě před sňatkem ji cizinec požádal o finanční výpomoc. Celkem mu zaslala 80 000 korun.

Po žádosti o ruku zamilovaná seniorka prodala byt a s téměř milionem korun směněným za eura se vydala za svým nastávajícím do jeho rodné země. V Tunisku se pak konala svatba. Při ní šťastná důchodkyně předala manželovi peníze s tím, že si tam za ně pořídí domek. Místo zařízení nové společné domácnosti se žena dočkala pouze násilí a zamykání v uzavřeném prostoru.

Policie varuje ženy před podobnými sňatky

Cizinecká policie v souvislosti s případem varuje ženy vyššího věku před seznamováním se po internetu a především před jejich romantickými představami o tom, že si tak zajistí štěstí.

0

Příběh této ženy není ojedinělý. Na internetových diskusích se ženy jak z Česka, tak z Evropy svěřují se svými příběhy. Scénář je vždy stejný – nejprve láska až za hrob, pak přicházejí žádosti o peníze. „Jsou to ženy osamocené, které dlouhodobě trpí tím, že nemůžou mít uspokojivého partnera, a právě čím je větší ta frustrace, tím víc slábne zdravý rozum,“ varuje psycholog Jeroným Klimeš.

„Případ by měl být varováním pro ostatní ženy. Nejčastější motivací cizinců z exotických zemí, kteří se s nimi chtějí seznámit přes internet, bývá snaha získat legální pobyt v zemích schengenského prostoru, čehož dosáhnou sňatkem, nebo získat jejich úspory,“ upozornila mluvčí policie Petra Vedrová.

Stejný scénář se opakoval i později, když si jezdila do České republiky pro své úspory. Vždy je předala manželovi a dočkala se za to pouze hrubého zacházení a napadání. Důchodkyně, která je nyní už zpět v Česku, se přesto necítí poškozená a nechce ve věci podat trestní oznámení.

Svatba
Svatba