Meteorologové varují před silným sněžením a ledovkou

Praha - Meteorologové varují před silným sněžením, které má dnes odpoledne a v noci na sobotu zasáhnout takřka celé území České republiky. Po celé zemi se budou vyskytovat trvalejší srážky, které budou postupně od západu přecházet ve sněhové, v polohách pod 400 metrů nad mořem vydrží srážky i dešťové.

Při intenzivních sněhových srážkách může být snížená viditelnost a může se tvořit sněhová pokrývka. Při poklesu teploty pod bod mrazu se na vlhkém povrchu vozovek může v noci vytvářet náledí.

V Čechách budou podle meteorologů srážky během dneška slábnout, zatímco na Moravě a ve Slezsku může silně sněžit především v noci na sobotu.

Krkonoše i Šumava se dočkaly nového sněhu

V Krkonoších by především v noci z pátku na sobotu mělo znovu sněžit. Obleva a déšť trápily v posledních dnech provozovatele lyžařských středisek i vodohospodáře. Na husté sněžení a namrzlé silnice by si měli dát pozor hlavně řidiči. Předpověď na příští týden sice slibuje teploty kolem pěti stupňů nad nulou. Podle místních se ale v hlavních areálech bude lyžovat ještě nejméně do Velikonoc.

Na Šumavě dnes napadlo několik centimetrů nového sněhu. Například na Modravě zapadaly běžecké stopy až deseti centimetry sněhové nadílky. Nový sníh je mokrý a těžký, ale i přesto díky němu můžou na Modravě na víkend ještě upravit některé běžecké trasy. Sezona pro běžkaře naopak úplně skončila na Železnorudsku. Stopy už se tu nedají upravovat. Na své si tu ale přijdou alespoň sjezdoví lyžaři a snowboardisté.