Inspekce obvinila policistu - obohacoval se na pokutách

Praha - Inspekce Police ČR obvinila pražského dopravního policistu ze zneužití pravomoci úřední osoby. Pětadvacetiletý muž si nechával peníze, které vybral od pokutovaných řidičů, a obohatil se tak o několik tisíc korun. Podle mluvčí pražského policejního ředitelství byl policista, kterého inspekce dlouhodobě sledovala, v pátek propuštěn ze služby. „Akce byla další ze série zaměřené na korupční jednání policistů,“ vysvětlila mluvčí inspekce Radka Sandorová.

K případu mluvčí podrobněji dodala: „Policista při výkonu služby v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu v několika případech zastavil vozidlo, udělil pokutu, vypsal pokutový blok, peníze převzal, ale blok už přestupci nevydal. Takto získané pokutové bloky upravoval, přepisoval a následně opakovaně používal.“ 

V krátké době je to druhý případ trestné činnosti příslušníka pražské dopravní policie. Minulou neděli policejní inspekce zadržela dopravního policistu, který je podezřelý z toho, že vydíral viníka dopravní nehody. Požadoval od něj 100 tisíc korun za výměnu dokumentace ve spisu. Tvrdil, že ve spise jsou informace o údajném pozitivním testu na návykovou látku u účastníka nehody, a nabízel, že je za peníze nahradí testem s negativním výsledkem.

Video Telefonát mluvčí inspekce Radky Sandorové
video

Telefonát mluvčí inspekce Radky Sandorové

Policista je podezřelý ze spáchání přečinu zneužití pravomoci úřední osoby a přečinu vydírání. I tento policista byl propuštěn ze služebního poměru.