Spánek za volantem předznamenal smrtelnou nehodu

Liberec – V malé dodávce zahynul dnes ráno mladý řidič, který jel po státní silnici z Liberce na Jablonec nad Nisou. Po příjezdu záchranářů ještě žil, při převozu do nemocnice ale podlehl vážným zraněním. Utrpěl je při čelní srážce s kamionem. Pětadvacetiletý řidič Opelu Combo podle policistů zřejmě zaspal, vjel do protisměru. Havárii potom už nedokázala zabránit ani on, ani řidič protijedoucího kamionu. V nejbližším okolí Liberce je to už druhá smrtelná nehoda v posledních dvou dnech.

Opel odjížděl z Liberce na Jablonec Kunratickou ulicí. Nehoda se stala nedaleko za kruhovým objezdem. „Zřejmě v důsledku mikrospánku vjel řidič osobního vozu do protisměru, kde se čelně srazil s nákladním vozem,“ popsala průběh havárie policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Ke srážce došlo kolem půl sedmé ráno, silnice potom byla uzavřena. Řidič byl v kabině opelu uvězněn. Vystříhat ho museli hasiči, zdravotníci ho poté 40 minut resuscitovali. Při převozu do nemocnice ale nakonec zemřel.

Podobná nehoda se stala v úterý na čtyřpruhové silnici u Chrastavy na Liberecku. Dvacetiletý řidič osobního vozu v plné rychlosti narazil do nákladního vozu silničářů, který stál v levém jízdním pruhu, kde se opravovala vozovka. Řidič zůstal zaklíněný v autě a hasiči ho museli vystříhat. Také on přes veškerou snahu záchranářů svým zraněním podlehl.

Při čelní srážce s kamionem zahynul řidič malé dodávky.
Zdroj: HZS Libereckého kraje
Autor: J. Mandl