Simulace pomůže odhalit příčinu tragické nehody u Prostějova

Prostějov - Odborníci se pokusí zjistit pomocí simulace příčinu tragické nehody u Prostějova, při které na začátku února zemřelo šest lidí včetně jednoho dítěte. Využít přitom chtějí i záběrů z policejního vrtulníku a výsledku vyšetřování z místa nehody. Policisté již dostávají na stůl postupně také výsledky pitvy jednotlivých účastníků nehody. Komentovat je zatím nechtějí, alkohol u řidičky, která nehodu způsobila, však vyšetřovatel nezjistil.

Kvůli rozkrývání pozadí tragické nehody přizvali policisté dalšího znalce. „Jde o znalce z Ústavu soudního inženýrství, který provede s dalším znalcem simulaci. U takových složitějších dopravních nehod je takový postup standardní,“ uvedla mluvčí prostějovské policie Eva Čeplová. Při simulaci nehody znalci využijí snímky pořízené vrtulníkem, využijí i měření na místě i ohledání po nehodě.

Podle svědků jela řidička osobního BMW výrazně vyšší rychlostí, než směla. Auto BMW nezanechalo ani brzdnou stopu, technickou závadu odborníci na místě vyloučili.

Nehoda se stala zhruba 200 metrů od obchodního domu Kaufland směrem na Brno na rychlostní silnici R46 u Prostějova.

Osmačtyřicetiletá řidička původem z Ukrajiny, která jela od Brna na Olomouc, z dosud nezjištěných příčin vjela se svým BMW do protisměru, kde se čelně srazila s osobním vozidlem Škoda Felicia. S řidičkou na místě zahynul jednačtyřicetiletý Němec. Druhý vůz řídil dvaašedesátiletý Čech. S ním cestovala rodina z Panamy. Muži bylo 40 let, na místě zemřela také třiačtyřicetiletá matka s jedenáctiletou dcerou. Ihned při nehodě zemřeli čtyři lidé, další dva se pokoušeli záchranáři resuscitovat, ale bezvýsledně.

Odtah havarovaného auta
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24