Bárta: Škárka mluvil o potížích, tak jsem mu půjčil

Praha- Ministr dopravy Vít Bárta (VV) při večerní tiskové konferenci uvedl, že peníze pro poslance Jaroslava Škárku byly finanční půjčkou. Peněžní výpomoc prý nabídl Škárkovi poté, co se ještě před dalším člověkem zmínil o osobních a finančních potížích. Bárta odmítl, že by si jakkoli kupoval Škárkovu loajalitu nebo protislužby. Škárka v reakci na Bártovo prohlášení uvedl, že tvrzení ministra o jeho finanční tísní je naprostý nesmysl. Dnes bývalý místopředseda VV předal státnímu zastupitelství obálku a 170 tisíc korun, které prý dostal od Bárty za loajalitu a splnění úkolů ve straně.

„Kategoricky odmítám, že bych si od Jaroslava Škárky kupoval jakoukoli protislužbu, loajalitu, prosbu. Opakuji, Jaroslav Škárka při setkání na ministerstvu dopravy před dvěma týdny během diskuse o jeho politickém prohlášení zmínil své politické i osobní a finanční problémy před dalším člověkem. V následném důvěrném rozhovoru mezi čtyřma očima jsem mu pomocnou ruku samozřejmě potvrdil. Stejně jako několikrát v minulosti, kdy jsem mu půjčoval na nákup osobních věcí, například na oblečení po volbách v roce 2006,“ prohlásil Bárta a dodal, že ví i o dalších lidech, kteří Škárkovi peníze půjčovali.

Škárka reagoval na Bártova tvrzením, že jde o naprostý nesmysl. „Nic takového není. Myslím si, že moje finanční situace je celkem v pohodě, takže o žádnou půjčku se nejednalo. Navíc předpokládám, že i pan Bárta jako zdatný a zkušený člověk, kdyby někomu něco půjčoval, tak by si na to nechal sepsat smlouvu,“ nechal se slyšet Škárka po Bártově vyjádření.

Video Bárta uplácení Škárky odmítá
video

Bárta uplácení Škárky odmítá

Bárta uplácení Škárky odmítá

U23: 06.04.2011

Brífink Víta Bárty o jednání Jaroslava Škárky

Poslanec Věcí veřejných Petr Skokan v Událostech komentářích

Ministr dopravy také řekl, že ve chvíli, kdy Škárka jeho přátelský přístup interpretuje jako snahu o úplatek, nemůže konstatovat nic jiného, „než že z jeho strany muselo jít o cílenou a promyšlenou konstrukci“, která má Bártu osobně i stranu VV zdiskreditovat.

Vít Bárta:

„Snažím se v celé kauze vyznat a přiznávám, že stále celé řadě indicií sám nechci uvěřit. Je to nejen pro mě velmi složitá situace.“

Škárkovo chování je pro Bártu velkým zklamáním. „Výrokům, s nimiž jsem od čtvrtka konfrontován, vůbec nerozumím. Pan Škárka byl mým blízkým… člověkem, se kterým mě spojovala nejen stranická příslušnost, ale, nebojím se říct, i přátelství,“ prohlásil Bárta. Bárta chce během následujících dvou dnů informovat poslanecký klub strany a požádal novináře, aby se na něj do pátečního večera neobraceli s žádostmi o jakýkoli komentář.

Vít Bárta na tiskové konferenci odmítl, že by si kupoval loajalitu Jaroslava Škárky.
Zdroj: ČTK
Autor: Vít Šimánek