Policisté stavěli autobus kvůli autogramu, hrozí jim soud

Karlsruhe (Německo) – Před soudem možná stanou tři dálniční policisté, kteří na německé dálnici zastavili autobus hamburského fotbalového týmu. Příčinou nebyla kontrola vozidla ani řidičův přestupek, nýbrž touha strážců zákona po podpisu hvězdy HSV Mladena Petriče. Podle listu Stuttgarter Nachrichten podal na tříčlennou posádku hlídkového vozu jeden občan trestní oznámení. Podle policejního mluvčího Jürgena Schöfera se týká především zneužití úřední moci dvěma policisty a jednou policistkou. Případem se zabývá kriminální policie, nezodpovědné hlídce hrozí v případě soudního řízení buď pokuta, nebo i tříleté vězení.

Policisté zastavili autobus kvůli Petričovu autogramu minulý víkend, když se hamburský tým SV vracel z prvoligového utkání v Hoffenheimu. Hlídkový vůz pomocí majáčku vyzval týmový autobus k zastavení na odpočívadle. Výsledkem „kontroly“ však bylo pouze přání mladé policistky, aby se jí podepsal její oblíbený hráč Petrič.

„Takové věci se v žádném případě nesmějí dít,“ komentoval konání tříčlenné hlídky mluvčí Schöfer. Dodal ale, že by se jejich čin neměl přeceňovat a k případnému trestu by soud měl přisoupit lidsky. Za co nejmírnější postih svých uniformovaných fanoušků se vyslovili také představitelé fotbalového týmu Hamburger SV.