D1 u Prahy stála kvůli hromadné nehodě, už je průjezdná

Všechromy (u Prahy) - Dálnici D1 u Všechrom blokovala dopoledne před Prahou hromadná nehoda. Neprůjezdné tak byly přes dvě hodiny všechny jízdní pruhy na 15. kilometru směrem do metropole. Srazilo se tam pět nákladních aut s jedním osobním. Před nehodou se vytvořila dlouhá kolona až na 21. kilometr před Mirošovice. Podle mluvčí středočeské záchranné služby Terezy Janečkové se při kolizi lehce zranil jeden člověk. Příčiny nehody policie vyšetřuje a budou známé nejdříve v úterý.

Uzavírka na dálnici trvala zhruba dvě hodiny, uvedla mluvčí středočeské policie Soňa Budská. Policisté nehodu evidovali bez zranění. „Jednalo se tam o nějaké modřiny a převezení pacienta na kontrolu do nemocnice,“ upřesnila Budská.

Hromadnou srážku způsobila nejspíš chvilková nepozornost jednoho z řidičů. V koloně narazil do kamionu, který jel před ním, a spustil řetězovou reakci. Nehoda se stala na 15. kilometru ve směru do metropole, havarovaná auta zablokovala všechny jízdní pruhy. Před havárií se vytvořily dlouhé kolony, auta stála i na objízdných trasách až ke křižovatce u Říčan.

Video Reportáž Magdaleny Trojanové
video

Reportáž Magdaleny Trojanové

/*json*/{"map":{"lat":49.946912020853,"lng":14.652328491211,"zoom":13,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":49.945862605205,"lng":14.651556015015,"type":"2","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Podle dřívějších informací Národního dopravního informačního centra (NDIC) uzavření dálnice způsobila dopravní nehoda jednoho nákladního a pěti
osobních vozidel. Prvotní informace hovořily také o kolizi tří nákladních aut.

U havárie zasahovali hasiči, kteří tam měli podle prvotních informací likvidovat požár jednoho z vozidel. „Žádný požár na místě nebyl, hasiči se soustředili na úklid vozovky,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. Hasiči na místě provedli akorát protipožární opatření, nemuseli ani nikoho vyprošťovat.

Dálnici D1 se podařilo u Všechrom úplně zprůjezdnit až krátce po poledni. Podle Budské se vozidla podařilo přemístit do odstavného pruhu a dálnice mohla být zprůjezdněna.

Následky hromadné nehody
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24