Regiojet bude prodávat levné jízdenky do zahraničí

Praha – O železničním dopravci Regiojet je opět slyšet. Finišuje s přípravou svých vlaků, které mají „od vyhlášení“ začít jezdit mezi Prahou a Ostravou. Společnost nabírá stevardy, především si však zajistila lukrativní místo, kde bude prodávat jízdenky, dokonce se jí podařilo zajistit přístup do rezervačního systému Německých drah (DB). Bude tak nabízet mezinárodní železniční jízdenky, v některých případech dokonce levnější, než je tomu v pokladnách Českých drah.

Regiojet bude jízdenky pro své i další vlaky prodávat na pražském hlavním nádraží v místě, kde dříve byla prodejna mezistátních dokladů společnosti Wasteels. České dráhy, které se s Wasteels dělily o prodejní a rezervační systém, se však letos rozhodly úspěšného distributora „odstřihnout“ jako nebezpečnou konkurenci vlastních pokladen. Místo se tak uvolnilo ještě více nebezpečnému konkurentovi. ČD samy sice také nabízejí jízdenky DB, činí tak ale prostřednictvím dceřiné společnosti ČD Travel. Její nabídka však není obecně známá a pobočka na pražském hlavním nádraží je oproti nové prodejně Regiojetu hůře přístupná.

Prodej jízdenek zahájí Regiojet už v tomto týdnu. Prozatím bude nabízet jízdenky DB včetně zlevněných lístků, jako je mezistátní Europa-Spezial, vnitrostátní německý Sparpreis nebo síťové regionální jízdenky Bayern-Ticket platné také v expresech Praha–Mnichov. Obdobná nabídka bude k dispozici také na dvou stávajících prodejních místech mateřské společnosti Regiojetu Student Agency v Praze a Brně. Po zahájení provozu vlaků IC Regiojet mezi Prahou a Ostravou se stánek na hlavním nádraží zaměří především na jízdenky na tyto spoje.

Ke svým vlakům má zatím Regiojet devět elektrických lokomotiv od plzeňské Škody. Není však známo, zda má k dispozici také vagony. Podle informací z loňska měly být vagony firmě dodány ve třech etapách. Prvních dvacet vozů měla firma získat do konce letošního dubna. Dopravce ale nechce nic potvrdit. „Vše, včetně dodavatele, budeme oznamovat postupně,“ tajemně prohlásil mluvčí Regiojetu Aleš Ondrůj.