U pražských výkopů vznikly kolony i nehoda

Praha – Srážka tří osobních aut na nájezdu z ulice K Barrandovu na vnější okruh jako by symbolizovala dopravní problémy, které s novým pracovním týdnem postihly Prahu. Po nehodě vznikly na Pražském okruhu kolony dosahující až k tunelu Lochkov, který silničáři nakrátko uzavřeli, její následky by však nejspíš byly mnohem méně výrazné, kdyby nebylo uzavírek na obou přilehlých tazích – na okruhu i v ulici K Barrandovu. Obě začaly o víkendu, dnes je čeká první zatěžkávací zkouška v podobě pracovního dne. Drobná omezení nově platí také v centru u Národního divadla. Zatím však komplikace čekají především na cestující v tramvajích.

Práce na Pražském okruhu nemůže už druhý den přehlédnout žádný řidič, který kolem města projíždí. Ředitelství silnic a dálnic dokončuje loni zahájenou rekonstrukci staré části okruhu a opravuje sliveneckou křižovatku. Uzavřen je i sjezd do ulice K Barrandovu, proto musí řidiči ve směru od dálnice D5 sjet už na Ořechu a pokračovat souběžnými ulicemi. Na samotném okruhu se v místě prací jezdí obousměrně pouze v jednom pásu. V obou směrech však zůstávají zachovány oba pruhy. Přesto se nárazově před dopravním omezením v obou směrech tvoří kolony. Mimořádné události jako byla ranní nehoda pak mohou mít velmi vážné následky. Práce na slivenecké křižovatce jsou naplánovány až do konce června.

Ještě větší jistotu, že se zdrží, mají řidiči, kteří sjíždějí ulicí K Barrandovu od Pražského k Barrandovskému mostu. Uzavřen je jeden ze dvou pruhů, Technická správa komunikací opravuje vozovku. Před křižovatkou s Geologickou ulicí, kde uzavírka začíná, se proto tvoří kolona.

Video Rozhovor s Jiřím Duškem
video

Rozhovor s Jiřím Duškem

Národní divadlo zahájilo dnes rekonstrukci tzv. technologických tunelů. Pro automobilovou dopravu však zatím nevznikají větší komplikace. Ve směru od Jiráskova mostu k Palachovu náměstí jezdí auta Divadelní ulicí, odkud mohou najet na Smetanovo nábřeží. V opačném směru je zatím zachován provoz po Masarykově nábřeží. Místy však musí řidiči počítat s jízdou po jiné straně vozovky než obvykle. Úsek u Národního divadla bude na dva týdny zcela uzavřen v červnu. Už dnes se ale ztížilo cestování tramvajemi, které po nábřeží kolem Národního divadla nebudou jezdit až do prosince. Dopravní podnik odklonil linky 17 a 21 do Myslíkovy ulice.