V Praze na chodníku usmrtila dodávka chodce

Praha - Na chodníku dnes ráno smrtelně zranila chodce dodávka couvající k jedné z provozoven v pražské Průběžné ulici. Záchranáři se ho snažili oživit, ale chodec na místě zraněním podlehl. Příčiny neštěstí vyšetřují dále dopravní policisté, informoval o tom mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Podobná nehoda se stala například koncem loňského října v Polničce na Žďársku, kde couvající nákladní automobil usmrtil osmaosmdesátiletou ženu, kterou řidič zřejmě přehlédl. Loni v březnu zase couvající nákladní automobil srazil ženu a jejího tříletého vnuka na zlínském sídlišti Jižní Svahy. Dítě následkům nehody při převozu do nemocnice podlehlo, šestašedesátiletá žena utrpěla těžké zranění.

/*json*/{"map":{"lat":50.068792132642,"lng":14.495258331299,"zoom":15,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":50.066853,"lng":14.495997,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Ve Zlíně zemřel obdobným způsobem chodec i loni v lednu: couvající vůz narazil do třiašedesátiletého muže na místní komunikaci v části Zlína Malenovice. Chodec utrpěl vážná zranění, kterým o několik hodin později ve zlínské nemocnici podlehl.