Na vnitru končí i poslední Johnův náměstek

Praha - Na ministerstvu vnitra skončí náměstek pro mezinárodní vztahy Viktor Čech. Jedná se o posledního vrcholného zaměstnance úřadu, který je spojen s předchozím ministrem Radkem Johnem. Nový šéf vnitra Jan Kubice odvolal v uplynulých dnech náměstky Jiřího France a Jaroslava Salivara, odchod z postu ohlásil i František Vavera.

Informaci o odchodu Viktora Čecha, který na ministerstvu pracuje také jako policejní ombudsman, přinesly Lidové noviny. Sám Čech je komentovat nechtěl. Jedná se o další odchod čelných úředníků ministerstva vnitra, který spustil příchod Jana Kubiceho. Ten již v úterý odvolal náměstky Salivara, který na vnitru působil už za dob ministra Ivana Langera, a France, o němž se mluvilo jako o prodloužené ruce Víta Bárty. Již dříve oznámil svůj odchod z pozice náměstka pro strategie Michal Moroz.

Jednu z vrcholných funkcí na ministerstvu vnitra nyní pravděpodobně obsadí Kubiceho bývalý spolupracovník a elitní policista Jaroslav Hruška, který mj. vyšetřoval vraždu kontroverzního podnikatele Františka Mrázka.