Školák pobodal v Ostravě 12letého chlapce

Ostrava - Patnáctiletý školák pobodal ve čtvrtek odpoledne v Ostravě o tři roky mladšího chlapce. Hoch skončil v nemocnici. Důvodem byla hádka mezi dětmi. Starší chlapec při ní vytáhl kapesní nůž. Mladík byl obviněn z ublížení na zdraví a výtržnictví. Dospělému by za to hrozil až pětiletý pobyt ve vězení, mladistvému pak poloviční trest. Podobný případ se stal ve středu v Karviné. Tam pravděpodobně narkoman vážně pobodal desetileté děvče.

Ostravský případ se stal kolem 13:30. „Podezřelý poškozeného podle dosud zjištěných informací bodl kapesním nožem a způsobil mu zranění, které si pravděpodobně vyžádá dobu léčení delší než sedm dnů. Chlapec byl převezen do nemocnice,“ řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. Kriminalisté už vyslechli svědky a na místě zajistili i útočnou zbraň.

Pobodání dětí ostravští policisté naposledy řešili loni v listopadu. Šestnáctiletý mladík tehdy postupně v Ostravě-Zábřehu nožem pobodal tři děti ve věku devět, 13 a 14 let. Nejvážněji zranil nejmladšího z chlapců. Utrpěl vícečetná bodná poranění v oblasti krku, ruky, břicha a pánve a byl v ohrožení života. Policisté útočníkovi zabavili nůž a vyšetřují ho na svobodě. Dospělému by hrozilo až pět let vězení. Násilník je ale mladistvý, hrozí mu poloviční trest.

Video Reportáž Jiřího Loučky
video

Reportáž Jiřího Loučky

Ve středu se obětí útoku stala v Karviné školačka ve věku kolem deseti let. Policie k případu zatím nechce zveřejnit informace. Objevily se ale spekulace, že útočníkem, po kterém kriminalisté pátrají, byl místní narkoman. Údajně nožem napadl skupinu hrajících si dětí. Jednu z dívek chtěl znásilnit, když se ale bránila, sedmkrát ji bodl nožem. Jedna z ran jen těsně minula srdce, mezitím kamarádky zavolaly policisty. O dívku se teď starají lékaři v ostravské fakultní nemocnici. Podle nich je ve stabilizovaném stavu.