Severočeská ČSSD odmítla Paroubka na oslavách

Děčín – Bývalý předseda sociálních demokratů dostal od severočeské stranické buňky znovu jasný odmítavý signál, když ho děčínská ČSSD odmítla přijmout na oslavách prvního máje. Píše o tom server iDnes.cz. Předchůdce Bohuslava Sobotky v čele strany tak musel podle serveru na poslední chvíli měnit program, aby předešel tomu, že mu jeho spolustraníci vypnou mikrofon.

„V předvečer oslav svátku práce mi zavolal předseda sociálních demokratů v Děčíně a náměstek primátora Děčína Sinko a řekl mi, že má účast na 1. máji v tomto městě je nežádoucí. Nemůže prý zaručit, že bych neutrpěl (fyzickou?) újmu, pokud na tuto akci přijedu. A on prý nemá rád konflikty mezi sociálními demokraty. Že prý jsou lidé (= děčínští sociální demokraté) rozhořčeni právě na mě. Podobné výhrůžky slyšel také Jiří Šlégr. J. Šlégr ani já nepatříme zrovna k podělánkům, ale představa, že se na sociálně demokratické akci budu s někým prát o mikrofon, mě nijak nelákala,“ popisuje události Paroubek na svých internetových stránkách Vaše věc.

Bývalý předseda ČSSD se do děčínských sociálních demokratů obouvá při každé příležitosti. Trnem v oku je mu také nové krajské vedení strany, poté co Arno Fišera vystřídal v čele Paroubkova dlouhodobého spojence Petra Bendu. Sinkovi podle iDnes.cz také neustále připomíná, že byl ještě za minulého režimu odsouzen na osm měsíců nepodmíněně za korupční jednání, přestože byl jeho trest zahlazený.

Pavel Sinko se nijak netají s tím, že o Paroubka v Děčíně nestojí. „Dochází k atakům a pomluvám, naposled minulý týden pan Paroubek pomluvil pana Fišeru v médiích a to by neměl. Proto jsem mu řekl, že by se tu mohl vystavit konfliktu a to jsem nechtěl,“ uvedl pro iDnes Sinko.

Jiří Paroubek s Petrem Bendou
Jiří Paroubek s Petrem Bendou