Policie zadržela mezinárodní skupinu pěstitelů marihuany

Praha - Detektivové z Národní protidrogové centrály zadrželi koncem dubna patnáctičlennou organizovanou skupinu Čechů i cizinců, kteří podle nich po celé ČR pěstovali konopí a vyráběli z něj marihuanu. Šest z nich obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jim v případě odsouzení hrozí až osmnáctileté vězení. Podle mluvčího útvaru Michala Hammera kriminalisté zároveň objevili deset velkokapacitních pěstíren a dva sklady s technologiemi pro pěstování drogy.

Zadržení cizinci pocházeli z Vietnamu, Kanady a Bosny a Hercegoviny. Někteří z nich podle policie prodávali v kamenných obchodech i na internetu vybavení pro pěstírny. „Současně se skupina prostřednictvím internetu zabývala poradenstvím potřebným k pěstování konopí včetně prodeje semínek,“ uvedl mluvčí. Zboží prodávala i na Slovensko.

Kriminalisté případ dále prošetřují, po jedné osobě vyhlásili celostátní pátrání. Při domovních prohlídkách u zadržených zajistili více než 3 000 rostlin konopí, pět aut a hotovost ve výši zhruba milion korun.

Podle Hammera je prodej vybavení a technologií k pěstování konopí v Česku velice rozsáhlým problémem: „V zásadě se dá říci, že přes obecné proklamace prodejců, jsou tyto technologie využívány převážně k nelegálnímu pěstování konopí.“

Rostlinky konopí
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24