Hasiči zasahovali u nehody cisterny s hnojivem

Návsí (Frýdecko-Místecko) - V noci na dnešek v Návsí na Frýdecko-Místecku havaroval polský kamion s cisternou. Čtyři jednotky hasičů musely na místě likvidovat únik 24 tun hnojiva a 300 litrů nafty. Do nedaleké řeky Olše se ale nic z toho nedostalo, informoval o tom mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Cisterna havarovala asi hodinu před půlnocí nedaleko nově budovaného obchvatu Jablunkova. Při nehodě prorazila svodidla nádrž s hnojivem, a to velkou dírou vyteklo. Poškodila se i palivová nádrž. „Polský řidič, který vezl náklad ze Slovenska do Polska, vyvázl bez zranění,“ řekl mluvčí hasičů a dodal, že později hasiči kamion ležící na boku postavili zpět na kola a odtáhli.

/*json*/{"map":{"lat":49.591796708243,"lng":18.767738342285,"zoom":12,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":49.585561,"lng":18.755572,"type":"23","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

„Hnojivo bylo na bázi dusičnanů a amoniaku. Část uniklých látek se nám podařilo zachytit do uměle vytvořené jímky a ucpávkami kanalizace,“ vysvětlil Kůdela.

Na místo se postupně dostavili zástupci odboru životního prostředí z radnice v Jablunkově a také z Povodí Odry. Ti podle Kůdely nezjistili, že by hnojivo nebo nafta doputovaly až do řeky Olše. „Nebyl hlášen žádný úhyn ryb,“ doplnil.