ČSA budou létat z Bratislavy do šesti evropských měst

Praha/Bratislava - České aerolinie (ČSA) nabídnou ze slovenské metropole přímá letecká spojení do Amsterodamu, Barcelony, Bruselu, kyperské Larnaky, Paříže a Říma, informovala o tom mluvčí Skupiny ČSA Hana Hejsková. V současnosti provozují linku z Bratislavy do Prahy a loni na této trase přepravily téměř 60 000 lidí. Nová spojení z Bratislavy budou České aerolinie provozovat Boeingem 737-500, do Prahy nyní létají menším turbovrtulovým strojem ATR. Od května společnost otevřela spojení mezi Prahou a slovenským Popradem. 

„K rozhodnutí zahájit operování přímých letů z metropole Slovenska nás vedlo nejčastější směrování cestujících na přestupních letech Českých aerolinií z Bratislavy přes Prahu dále do sítě společnosti,“ uvedl viceprezident pro obchod a marketing Českých aerolinií Jiří Marek.

Mezi Bratislavou a Barcelonou nabídnou ČSA dva obousměrné lety týdně, do Bruselu a Larnaky budou ČSA ze slovenské metropole létat třikrát týdně, do Amsterdamu čtyřikrát, pět párů letů týdně vypraví do Říma a sedm do Paříže. „Slovenský trh v tomto ohledu nabízí zajímavý potenciál,“ soudí Marek. Podle portálu Sme.sk začne český dopravce na nových linkách létat od června, letenky se začnou prodávat ve druhé polovině tohoto měsíce. Přesný letový řád společnost oznámí příští týden.

Slovensko na rozdíl od okolních zemí nemá svého národního leteckého přepravce, největším operátorem v Bratislavě jsou irské nízkonákladové aerolinie Ryanair. Letiště M. R. Štefánika, které chce vláda pronajmout soukromému investorovi, nabízí zejména spojení do evropských měst, při letech do zámoří Slováci využívají nabídku dopravců na nedalekém letišti v rakouském Schwechatu.