Policisté nedostihli motorkáře, skončili na střeše

Slaný – Honička policistů s ujíždějícím motorkářem, která dnes odpoledne začala v Praze, skončila u Slaného nehodou policejního vozu. Řidič ho neovládl a skončil na střeše. Posádka auta neutrpěla podle policejní mluvčí Evy Kropáčové žádné poranění, prchající motocyklista jí ale ujel. V tomto týdnu je to už druhá nehoda policejního vozu, která se stala za podobných okolností.

Motocyklistovi, který pozornost policistů přilákal v Evropské ulici v Praze, se podařilo ujet postupně dvěma hlídkovým vozům. Podle mluvčí Kropáčové jel až dvousetkilometrovou rychlostí z města na vnější dálniční okruh a dále po rychlostní silnici R7 ke Slanému.

Honička skončila na slánském obchvatu u osady Kvíc. „Motorkář před policisty prudce zabrzdil. Protože do něj nechtěli ve dvousetkilometrové rychlosti narazit, strhli řízení mimo vozovku, vyletěli do pole, kde skončili na střeše,“ popsala Kropáčová finále neúspěšného pronásledování.

Honičky policistů za neposlušnými řidiči začínají mít nebezpečné následky. V posledním týdnu došlo při této příležitosti hned ke dvěma nehodám. Policejní vůz totiž havaroval v úterý také ve Strakonické ulici v Praze, když se jeho posádka snažila zastavit ujíždějící audi. Také jeho řidič díky nehodě uprchl.