Na silnici úřadoval zfetovaný pirát, způsobil pět nehod

Mladá Boleslav - Auta na rychlostní silnici R10 na Mladoboleslavsku ohrožoval řidič, který jel v protisměru. Způsobil asi pět dopravních nehod, při nichž naboural asi do deseti vozidel. Havárie se obešly bez vážných zranění, řekl mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek. Řidiče, kterým byl třiatřicetiletý cizinec, se podařilo zadržet v Praze 9, lékařské vyšetření prokázalo, že byl pod vlivem drog. Muž je podezřelý z obecného ohrožení, hrozí mu tři až osm let vězení. „Kolem 11:00 dostali mladoboleslavští policisté informaci o bílém autě značky Mitsubishi, které jede v protisměru po silnici R10 ve směru na Prahu,“ uvedl Vinčálek.

Dodal, že policie řidiče pronásledovala, tomu se však podařilo dojet až k letišti v Praze-Kbelích. Tam vystoupil z auta a přelezl plot na letiště, kde ho zadržely hlídky pražských a mladoboleslavských policistů. Server Tn.cz uvedl, že cizinec je občanem Švýcarska a u letiště zastavil, protože jeho autu došel benzin. „Kvůli podezření, že je pod vlivem omamných a psychotropních látek nebo alkoholu, byl cizinec převezen do nemocnice,“ řekl mluvčí.

„Proti nám vyjelo auto, bílé Mitsubishi Lencer. Jel jsem v levém pruhu, tak jsem se mu snažil uhnout, jel jsem doprava a on najednou vybočil schválně proti mně. Poslední, na co jsem se soustředil, než nás to auto minulo, byl samotný řidič, který měl na očích brýle,“ popsal ČT svědek události.

Podle Rádia Impuls byl muž svěřen do péče zdravotníků Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, kde leží na metabolické jednotce. Mluvčí nemocnice Jana Jelínková rádiu sdělila, že cizinec mluví německy, ale odmítá komunikovat s lékaři. „Jeho stav je stabilizovaný, ale byla u něj prokázána přítomnost drog,“ informovala Jelínková.

Řidič způsobil celkem pět nehod, tři na Mladoboleslavsku a dvě na území Prahy-venkova. Dvě z postižených aut se převrátila na střechu, další vozidla skončila v příkopu. Na místě zasahovali policisté a zdravotníci.