Středočeské VV žalují Tluchoře pro pomluvu

Praha - Středočeské organizace Věcí veřejných podávají trestní oznámení pro pomluvu na poslance ODS Petra Tluchoře. Důvodem je dopis, který bývalý předseda poslaneckého klubu ODS napsal svým spolustraníkům. Věci veřejné v něm údajně označil za pseudomoralistickou a pokryteckou sektu, s níž není z principu možné vládnout, a za spolek černých šerifů, kteří se snaží ovládnout bezpečnostní aparát.

„Na žádost mnoha klubů Věcí veřejných v kraji dnes podáme trestní oznámení z důvodu podezření spáchání trestného činu pomluvy,“ uvedl středočeský tajemník VV Tomáš Gryč. Tluchořův dopis prý členy středočeských VV naštval. „Na trestní oznámení je nejvyšší čas. Kdo mlčí a nebrání se, jako by se přiznával k tomu, z čeho jej obviňují. Už jsem dost naštvaná a otrávená z toho˙lynčování VV,“ dodala předsedkyně klubu strany v Příbrami Marta Frýbertová.

Někteří předsedové klubů VV ve Středočeském kraji předem uznávají, že trestní oznámení nebude mít reálný výsledek. „Ale je to významný signál veřejnosti, že si už nenecháme házet kýbly špíny na hlavu,“ uvedl jeden z iniciátorů, Jiří Doležal z Milovic.

Nejsme černí šerifové

Věci veřejné odmítají i další údajná Tluchořova tvrzení, že VV jsou pro stát nebezpečnou skupinou praktikující „politiku černých šerifů“, která po vzoru bolševiků obsazuje a zneužívá bezpečnostní aparát, která neustále obviňuje druhé z korupce, ale přitom brání policii vyšetřovat vlastní korupční kauzy, uvedl Doležal.

VV viní Tluchoře z toho, že údajně připravoval puč uvnitř jejich strany. Důkazem má být nahrávka, kterou před časem zveřejnil server Týden.cz, podle níž měl Tluchoř stát u zrodu nedávné vládní krize. Vnitrostranický puč v koaliční straně prý připravoval tři čtvrtě roku.