Pomatený Švýcar ze silnice R10 skončil ve vazbě

Mladá Boleslav - Třiatřicetiletý Švýcar, který v sobotu dopoledne ohrozil pod vlivem drog desítky lidí jízdou v protisměru po rychlostní silnici R10 mezi Turnovem a Prahou, skončil ve vazbě. Rozhodl o tom dnes Okresní soud v Mladé Boleslavi. Soudce poslal muže do vazby proto, aby se nemohl vyhýbat trestnímu řízení a případně následně výkonu trestu. Podle soudu také hrozilo, že by mohl obdobnou trestnou činnost opakovat. Cizinec trpí depresemi a má sebevražedné sklony. Podle předsedy senátu Jiřho Rajma se navíc v sobotu pokusil před policií o útěk.

Soudce se domnívá se, že Švýcarova sobotní jízda byla vyvolána také zřejmě pokusem o sebevraždu. Jeho česká družka policii vypověděla, že jí přítel telefonoval, že se zabije. O sebevražedných sklonech svědčí i fakt, že se pokusil v nemocnici pořezat příborovým nožem. Policisté, kteří jej hlídali, tomu ale zabránili. „Řekl mi, že se chtěl zabít,“ uvedl Rajm. I proto ho soudce poslal do zdravotnického zařízení vězeňské služby v Praze na Pankráci. Jinak by skončil ve vazební věznici v Liberci.

Tísňová linka byla v době incidentu přetížená

Muž se v pondělí prostřednictvím novinářů omluvil. Při jízdě v protisměru způsobil asi pět dopravních nehod, při nichž havarovalo asi deset vozidel. Vše se naštěstí obešlo bez vážných zranění. Podle Mladé fronty Dnes se ale policii ozývají svědci, kteří autu uhýbali, a stěžují si, že v tu dobu nefungovala linka 158. Podle policie byla zřejmě síť přetížená. „Na každém okresním středisku sedí na linkách dva lidé. Kolegové volali hlídkám do Brandýsa, do Prahy, záchranku, hasiče, takže když volaly desítky lidí, bylo obsazeno,“ uvedl mluvčí boleslavské policie Ladislav Mareš. Policie Švýcara zadržela až v Praze-Kbelích. Tvrdí, že piráta dříve zastavit nemohla. Její postup bude zkoumat policejní prezidium.


Podle švýcarského listu Blick pochází Sascha S. z městečka Kriens u Luzernu. Třiatřicetiletý technik a amatérský kulturista se rád pyšní svými svaly, sportovními poháry a svým psem. Od srpna 2008 prý žije se svou sedmadvacetiletou českou přítelkyní, se kterou má šestiměsíčního syna. Do Česka se přijel oženit. Svatba byla naplánována na 4. června.

Nehoda způsobená jízdou v protisměru
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24